"

Autocentrum HAKR radí: Co po zimní sezóně se střešním boxem?

30. 03. 2017 , aktualizace: 01. 04. 2017 Sdílej na SrdceMoravy

Kam s ním? Častá otázka, která vyvstane při pohledu na střešní box po skončení zimní dovolené. Ačkoliv jsou další sněhové hrátky mezi vysokými kopci hodně daleko, není úplně vhodným řešením opřít box do kouta místnosti a čekat téměř celý rok na jeho opětovné využití.

„Střešní box by měl být ve vodorovné poloze. Pokud je ve svislé, navíc opřený o zeď, může dojít k pokroucení zamykacích systémů,“ varuje vedoucí Autocentra HAKR Lukáš Křap. Právě v HAKRu přitom nabízíme vhodné řešení, jak box ideálně uskladnit, aby zároveň nezabíral příliš místa.

Řeč je o speciálním držáku střešního boxu, který se uchycuje na zeď. Box tak drží ve vodorovné poloze, jeho pohodlné umístění zajišťují výsuvné bočnice. „Ideální je v tomto případě umístit držák nad úroveň hlavy – například do garáže – ať nijak nezavazí a boxu se mimo sezonu nic nestane,“ doporučuje Lukáš Křap.

Využívejte box po celý rok

I když střešní box svým tvarem svádí k vytížení pouze v zimní sezóně, užitečným pomocníkem bude i v jiných ročních obdobích, ať už se bude jednat o jarní kempování nebo letní dovolenou u moře.

„Box se dá využít celoročně, rozhodně se nemusí omezovat pouze na zimu. Naopak, mnohdy může značně zvýšit komfort při cestování, kdy se na výlet vydává rodina s dětmi,“ potvrzuje Lukáš Křap. Byla by tedy určitě škoda na něj v těchto týdnech úplně zapomenout.

V Autocentru HAKR se snažíme této skutečnosti jít naproti, nabízíme tedy střešní boxy co nejvíce univerzální, aby se daly využít pro různé příležitosti.

Velkou výhodou mohou být především při cestách do zahraničí. Některé země EU totiž zakazují mít zavazadlový prostor naplněný až po strop. Vše musí být pod roletkou či pevnou deskou kufru. „A právě v těchto případech bude střešní box maximálně vítaným společníkem,“ uzavírá Lukáš Křap.


Jinde na SrdceMoravy