"

Práce v Autocentru HAKR vyžaduje maximální zodpovědnost, říká prodejce

07. 03. 2017 Sdílej na SrdceMoravy

Pane Chybo, jak jste se k práci v Autocentru HAKR dostal?

Bylo to přes kamaráda, kterého jsem zde v podstatě nahradil. Všechno se to událo před devíti lety, takže doba mého působení v Autocentru HAKR je už stejná jako na základní škole.

Musí mít vlastně člověk na vašem místě rád auta?

Asi trošku ano. Pokud se člověk neorientuje třeba v kategoriích, které u aut existují, nebo v modelových řadách, tak by v tom byl malinko ztracený. Dá se to ale naučit, na vše existují tabulky nebo katalogy.

Hádám, že produkty HAKR i sám využíváte…

Prakticky cokoliv potřebuju, si zde můžu půjčit. Určitě jsem využil prakticky 90 procent našich produktů. Zaměřujeme se hlavně na věci spojené s dovolenými, takže je to pro mě aktuální, když se někam vyráží. Může to tedy být box, nosič na kola nebo řetězy, které si teď na hory určitě vezmu, ať už je použiju nebo ne.

V HAKRu musíme vědět všechno o všem

Co máte vlastně v Autocentru HAKR na starosti?

Je to taková všehochuť, což platí pro celý náš tým. Staráme se o sklad, o prodej, o zákazníka. Není to tak, že bychom měli práci rozdělenou na nějaké úseky. Každý zkrátka musíme vědět všechno o všem, naše práce vyžaduje velkou zodpovědnost. Když by si totiž měl zákazník odnést špatný produkt, neodjede na dovolenou. Což by byl samozřejmě problém.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Je to právě ta rozmanitost. Během dne se můžu věnovat prodeji, papírování nebo třeba objednávkám. Jsem vyučený kuchař, když jsem kdysi býval na praxi, každý den byl stejný. Jako přes kopírák. V HAKRu je to o něčem jiném. Hodně dělá také to, že pracujeme s lidmi, kteří se vždy postarají o to, že je každý den jiný.

Oblíbená přehrada

Nakousl jste dovolené, máte raději ty zimní nebo letní?

Preferuji léto. Ještě víc mě v tom utvrzuje letošní zima, která je už docela dlouhá, ale hlavně pěkně tuhá. Léto mě baví víc i po pracovní stránce. Mám rád montáže a v létě jich pro naše zákazníky děláme více, což je voda na můj mlýn.

A poslední otázka, když už jsme na Centru Brna – co máte nejraději na Brnu?

Přehradu a její okolí. Líbí se mi, že tam můžu jet třeba čtyřikrát v týdnu, a přitom pokaždé na jiné místo. A vždy to bude skvělé. Brno mám ale rád také proto, že jsem se tu narodil, vyrostl, mám zde přátele a svoji rodinu.


Jinde na SrdceMoravy