"

Vybíráme nosiče na kolo s Autocentrem HAKR – 1. díl

24. 04. 2017 , aktualizace: 25. 04. 2017 Sdílej na SrdceMoravy

Cyklistická sezona vypukla okamžikem prvních rozkvetlých stromů. Češi tak vyráží zdolávat cyklostezky napříč našimi luhy a háji. Často však zápasí s tím, jak přepravit své kolo. Řešením je nosič na kola připevněný na auto.

U těchto nosičů se však nabízí hned několik různých řešení. Ve dvoudílném článku se je s pomocí manažera Autocentra HAKR Lukáše Křapa pokusíme rozklíčovat. Od čeho se tedy odpíchnout?

Tři základní varianty

Prvním kritériem bývá četnost používání nosiče. „Je rozdíl, pokud si zákazník vozí kolo i do práce nebo když plánuje jeden cyklovýlet za léto. V takovém případě volí levnější model, který nenabízí příliš velký komfort,“ říká Lukáš Křap.

Zároveň však dodává, že nosič kol si lidé nepořizují na jednu nebo dvě sezony. S postupem času tak stejně začnou toužit po větším komfortu. Co si pod ním představit?

Především to, jak moc se za koly budete muset natahovat. V kostce existují celkem tři varianty – nosič kol umístěný na tažném zařízení, na pátých dveřích nebo na střeše. Právě u střechy je to s natahováním nejsložitější. My si však dnes posvítíme na první variantů – nosiče na tažné zařízení.

„Současné trendy jdou naproti těmto typům nosičů. Ty jsou tak čím dál populárnější,“ říká Lukáš Křap. Perfektně se v nich totiž skloubí pohodlná montáž a velká přepravní kapacita. Hravě na nich odvezete 4 kola, a to bez natahování se ke středu střechy vozu či obav, že se nosič na autě neudrží.

Jednoduché používání

Nosič na tažné zařízení obslouží prakticky kdokoliv včetně ženy s dětmi. Svojí tíhou totiž připomíná plnou nákupní tašku. Velikou výhodou je i samotná montáž nosiče, která snad nemůže být jednodušší.

„Nejčastěji je u nosiče páka, kterou po nasazení nosiče na tažnou kouli pouze zamáčknete a nosič je ihned připravený. Nemusí se šroubovat, není k němu potřeba ani žádné nářadí,“ popisuje velkou výhodu nosiče kol na tažné zařízení Lukáš Křap.

Většina těchto produktů v Autocentru HAKR navíc umožňuje také pohodlný přístup do pátých dveří. Díky odklopné rampě tak kufr vždy otevřete.

Speciální nosič na elektrokola

Zajímavou volbou může být nosič na tažné zařízení i pro příznivce stále populárnějších elektrokol. „V Autocentru HAKR v tomto ohledu nabízíme speciální nosič určený právě pro elektrokola,“ vypichuje Lukáš Křap.

Elektrický bicykl váží oproti klasickému kolu o něco více, nosiče na tažná zařízení se přitom se svou nosností pohybují okolo 60 kilogramů. Speciální nosič na elektrokola značky HAKR toto bere v potaz a umožní tak pohodlnou přepravu dvou elektrických kol. „U našich zákazníků se těší čím dál větší oblibě,“ říká Lukáš Křap.

V příštím článku důkladně rozebereme nosiče na střechu a na páté dveře.


Jinde na SrdceMoravy