"

Babí léto, podzim a svátek svatého Václava

25. 09. 2019 , aktualizace: 22. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Babí léto a podzim

Je tu září, školní rok. Pro většinu z nás to znamená skočení rovnou do rychlého tempa dnešní doby a do povinností. Snažíme se sladit s naším okolím, které vytváří dnešní společnost.  Jazýčky našich vah se převažují z jedné strany na druhou takovou rychlostí, že večer padáme do postelí s velkou únavou…

Podzim s sebou přináší zklidnění

…a přitom babí léto a podzim se svou rovnodenností je nádherné období. Srovnává se den a noc, světlo a tma – vše se vyvažuje. Ve dne můžeme sledovat nádheru pomalu se barvící přírody a večer užívat tepla rodinného krbu, protože nám rychlejší stmívání dává více času na odpočinek. Můžeme se tak i my pomalu zklidňovat.

Když se tedy člověk podívá na podzim z jiné perspektivy než jen jako na začátek školního roku, zjistí, že nabízí tak široké spektrum barev, které ve shonu nejsme schopni zachytit. Je proto dobré nechat se vést světlem a tmou, aktivitou a odpočinkem – až k té podzimní rovnováze.

V sobotu 28. 9. na svatého Václava si dopřejme třeba výlet

svatý VáclavJakmile se do ní dostaneme, v klidu můžeme vychutnat krásu naší české země probarvenou podzimem a na konci září si také procítit, jak moc naši zemi máme rádi a co pro nás znamená „svátek svatého Václava“. 

Svatý Václav byl na svou zemi hrdý, ctil ji a miloval. Proto se také stal jejím patronem a den svatého Václava 28. 9. je státním svátkem. V tento den je dobré věnovat myšlenky naší historii a stojí za to vyjet na výlet na místa, na kterých si ji můžeme oživit. Věřím, že každý si najde to správné.


Jinde na SrdceMoravy