"

Společenské události letošního léta s grácií a bez stresu

26. 06. 2017 , aktualizace: 17. 07. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Koncem jara každoročně sílí svatební horečka. Přes léto neopadá a zamilovaných párů se drží až do podzimu, kdy ji sychravé počasí trochu ochladí. Rozhodli jsme se proto přinést vám pár trvanlivých rad jak obstát coby dokonalý svatebčan.

Všichni v podstatě víme, že u svatby je třeba trochu se zamyslet nad tím, co vybereme v šatníku. Všichni také tušíme, že oděv na takovou příležitost by měl být společenský. Jenže! Ve spleti doporučení a přátelských rad se můžeme velmi snadno ztratit.

Věříme, že tento malý rádce bude nápomocen 

Bude nápomocen i jako doporučení dalších společenských akcí, které právě vrcholí. Nejčastější z nich hned po svatbách je promoce. Jak už bývá zvykem, ženy mají výrazně širší volbu ve výběru vhodného modelu než muži.

V obou případech je ale nezbytné řídit se doporučeními. Pokud dresscode není přímo uveden v pozvánce, není od věci se zeptat, zda nějaký konkrétní existuje.

Pro ženy? Ideálně model přesně “na tělo”

Jde-li o klasickou svatbu, ženy nikdy nebudou chybovat elegantními koktejlkami. Pozor ale na barvu! Bílá je pro hosty zapovězena. To i v tom případě, že nevěsta má např. starorůžové nebo béžové šaty. Bílá na svatbách přitahuje pozornost a ta patří pouze snoubencům.

Obecně se nedoporučují ani černé šaty. Svatba je oslava lásky a života, ta by měla být podpořena barvami. Střih šatů by měl vždy zohledňovat tělesné tvary a neodhalovat příliš, takové modely si můžeme užívat na večírcích s přáteli.

Vhodné jsou i dlouhé společenské šaty. Pokud jsou například splývavé s odhalenými pažemi. Nikoliv však plesové róby.

Neotřelou a vkusnou alternativou jsou i kalhotové kostýmy nebo kalhoty s vestou pánského stylu. V tomto případě každopádně vrcholně platí nutnost dokonalého střihu a materiálu.

Jak vidíte, alternativ je skutečně mnoho a nikdy není špatné se poradit s profesionály. Ti vám vždy dokáží doporučit model přesně “na tělo”. 

A jak je to s muži?

Ti mají jen zdánlivě snadnější úkol. Jasnou volbou je totiž oblek.

Ale dnes už naštěstí oblek neznamená oprášení maturitního kousku, který jsme měli utažený koženkovým páskem a vycpávky saka simulovaly ramena o 10cm dále, než se kdy budou ty naše nacházet.

Potřebujete perfektně padnoucí oblek, který pak v konečném důsledku lichotí naprosto každé mužské postavě. 

Kouzlo je vždy v detailu 

Vypusťte prosím představu o jeansech, či jiných odlehčených alternativách oděvu (to je přípustné pouze v případě, že vás k tomu snoubenci zcela striktně vyzvou).

Oblek by měl být tmavé barvy. Dnes už se nelpí na černé a jednobarevné variantě. Proto je báječné podívat se po možných alternativách tmavých obleků, které jsou běžně dostupné.

Se světlými odstíny je to na ženichovi. Má-li on světlý oblek, udává tón a vy tedy můžete také zvolit světlý odstín. Ať už je to tmavě/ světle modrá, šedá nebo i hnědá varianta, nesmíte přestat dbát na detaily a sladit košili, kravatu i boty.

Ideální výsledné sladění vašeho outfitu s i partnerkou je pak už vrcholné stylingové umění. Ale ani na něm není nic moc komplikovaného. Pouze začít plánovat s dostatečným časovým předstihem a neostýchat se zeptat na doporučení od odborníků.

V Deloru vám zcela jistě dobře poradíme!

Těšíme se na vás.

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI