"

Prvotřídní sportovní oblečení pod stromeček? Najdete ho v Go2Sport

19. 12. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Co koupit? Potěší to? Překvapí to? Přemýšlení, čím na Vánoce obdarovat své nejbližší, zná snad každý. Včetně mě. Stejně jako spousta dalších mužů, i já chci své drahé polovičce udělat dárky radost. A protože jsme se už dříve nezávazně dohodli, že od začátku příštího roku začínáme společně cvičit a běhat, doslova se nabízí dárek ryze sportovní. Ať je tohle novoroční předsevzetí závazné.

Pro radu za odborníkem

Mé kroky tedy míří do prodejny sportovního oblečení Go2Sport na Minoritské. Kde jinde by mi mohli lépe poradit než tam. Vedoucí prodejny Jana Přikrylová je totiž odbornicí na slovo vzatou. Různým formám cvičení se věnuje už přes dvacet let, takže nejlépe ví, jak vybrat sportovní oblečení, aby sedělo, plnilo svoji funkci a mělo prvotřídní kvalitu.

Právě kvalitu zajišťuje značka Venice Beach. Go2Sport je jejím exkluzivním prodejcem na Moravě. „Nedám na ni dopustit, používám ji už 20 let a jsem s ní maximálně spokojená,“ říká vedoucí prodejny. Výběr tedy nemůže jít jiným směrem.

Upnuté nebo volnější tričko?

Nejprve si ujasňujeme, k čemu by oblečení mělo sloužit. U běhu a cvičení se rázem otevírá několik variant. Začínáme u triček, která vynikají výraznými pastelovými barvami. Nejprve si osahávám jejich upnutější variantu.

„Touto volbou rozhodně nic nezkazíte, u žen patří mezi nejoblíbenější. Je maximálně funkční, a ještě skvěle vypadá. Sama jich mám několik v různých barvách,“ vysvětluje Přikrylová, zatímco bere do ruky prvotřídní růžový kousek. Přesně to je barva, se kterou vím, že zaboduju. Spoustu bodu k dobru přidává i elegantní střih a příjemný materiál. První horký kandidát je na světě.

Volnější varianta trička je v horní polovině těla podobná, břichu však dává volnost a tělo obepíná až gumou v dolní části oděvu. „Některé zákaznice je nazývají špekokryty,“ upozorňuje s humorem na volnější spodní část Přikrylová. V mžiku ale zvážní: „I tato varianta nabízí skvělou funkčnost. Břicho je odvětrávané a o horní část těla se postará upnutý savý materiál.“

Složitější legíny

Obě možnosti zkrátka nabízí hodně užitečné muziky. Těžko vybírat. Nechávám v hlavě vše uležet a pohled přesunuju na legíny. V Go2Sport je nabídka opravdu bohatá – od decentnějších vzorů až po ty divočejší.

„Obecně platí, že legíny by měla žena mít o číslo menší, než je její klasická velikost. Jinak by po určité době začaly sjíždět,“ navádí mě vedoucí prodejny. Probírám se jednotlivými modely, zatímco jí dále naslouchám. „S výběrem je to složitější, žena by si legíny měla vyzkoušet. Můžou jí sedět na délku, ale třeba zároveň táhnout v pase. V těchto případech zboží samozřejmě rádi vyměníme. Pokud chcete ale jít najisto, je ideální tričko“ doplňuje.

Tam to bylo přeci jen jednodušší. „Stačí vědět účel, barvu a mít drahou polovičku trošku v oku.“ To všechno mám, s velikostí tedy nebude problém, už jen zvolit mezi upnutou a volnější variantou. „Upnutá je klasičtější, dá se nosit i pod sako nebo místo klasického trička. Je to taková základní sportovní výbava. Na první sportovní tričko bych volila toto,“ pomáhá mi vedoucí prodejny.

Oblečení nejen pro ženy

Všechno je rázem jasnější. Přesně tohle hledám. Kvalitní základ sportovního šatníku s přidanou hodnotou v podobě využití při volnočasových aktivitách. A také elegantní a líbivý vánoční dárek.

Pokud takový sháníte i vy pro svého partnera či partnerku, Go2Sport na Minoritské je skvělou volbou. Kromě exkluzivní značky Venice Beach nabízí především pro muže i oblečení Under Armour nebo doplňky značky Sweep.

Hlavní přidanou hodnotou je ale skutečnost, že budete obslouženi aktivním sportovcem, který vám dá cenné rady a nasměruje vás tak k tomu nejlepšímu sportovnímu dárku pro vaše okolí.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI