"

Gentleman s létem a tropickými teplotami v zádech

26. 06. 2018 , aktualizace: 29. 06. 2018 Sdílej na SrdceMoravy

Jak se obléci v létě a stále zůstat gentlemanem?

Spásu hledejte v přírodních materiálech. Když si v práci s přísným dress codem nemůžete dovolit krátké kalhoty, je nutné hledat jiná řešení. To přináší výběr lehčích a létu vstřícnějších materiálů. Obzvlášť v létě tak zcela zapomeňte na umělé materiály. V těch pokožka nedýchá, doslova se dusí, více se potíte. Umělé materiály navíc ve styku s potem produkují nehezký odér.

  • Abyste se necítili jako v igelitu, oblečte přírodní materiály. Nej je například odlehčená směs (vlna s hedvábím, len s viskózou). Zní to možná podezřele, ale v létě je dobré obléci vlnu. Samozřejmě speciálně upravenou vlnu odlehčené gramáže. Oblek z takového materiálu dobře pracuje s vhlkostí těla, dokonce chladí. A jako benefit se tolik nemačká.Sandály k obleku nepatří!
  • Na sandály zapomeňte. I zde výrobci zachraňují vaše pohodlí chytrými materiály. Oblibu si tak získávají pánské polobotky se stélkami s obsahem aktivního uhlí.

 

Vyměň košili za tričko

Jedině, když "o nic nejde". Krátký rukáv můžete využít při méně formálních příležitostech. To je pak přijatelné triko, na to košili s krátkým rukávem a přes ni obléci sako. Obecně je ale košile s krátkým rukávem v obleku prostě faux pas. Jakkoli nemilosrdně to zní, dlouhý rukáv (v případě obleku) musí být.

Na horké dny je nejvhodnější opět přírodní materiál - hledejte košile z bavlny s nižší gramáží. Ideální na léto je bavlněný popelín, který má dokonce chladivý efekt. Případně jako alternativa k bavlně len a hedvábí. Zároveň je dobré mít v kanceláři během horké sezony minimálně jednu náhradní košili.

Zákaz vstupu kraťasům

Veškeré krátké kalhoty jsou naprosto zapovězené. V létě to mají ženy opravdu výrazně jednodušší. Nabídka vhodného letního oblečení je rozhodně bohatší.

Pokud vás léto již dohnalo a nemáte žádný kousek oblečení, který by vás v horkých dnech "zachránil", zastavte se pro letní kousky do prodejny Vývoje na Rooseveltově 10. Nebo nově navštivte náš e-shop a vybírejte z pohodlí domova.


Jinde na SrdceMoravy