"

Když si pánové nechávají šít oblek na míru…

31. 07. 2018 , aktualizace: 08. 08. 2018 Sdílej na SrdceMoravy

Pane Šalando, dokážete si vzpomenout na nějaký opravdu nestandardní požadavek klienta, kterému jste šil oblek či košili na míru?
Ano, je to již nějaký čas – přišel zákazník, že si přeje perfektně padnoucí oblek, ale má požadavek, který mu nikde nechtějí splnit. Jako vášnivý tanečník si přeje, aby mu oblek perfektně seděl jak v normálním klidovém stavu, tak aby stejně skvěle padl při tanci. V první chvíli jsem si myslel, že se jedná o žert, ale pán to myslel zcela vážně. I přes poměrně dlouhé vysvětlování, že se v principu jedná o „hranatou kuličku“, jsme se nedomluvili a pán odešel hledat dál někoho, kdo mu tento požadavek splní…

Stalo se Vám někdy, že klient byl hodně nesoudný, a v jeho nejlepším zájmu jste jej přesvědčoval, třeba aby kvůli “rozměrnějším tělesným proporcím” zvolil jiný střih? Neurazil se, povedlo se Vám to?
Klienti rozměrnějších tělesných proporcí jsou většinou pozitivně naladění lidé a dohodneme se bez problémů na výběru materiálu v odpovídající barvě i dezénu. Najdou se však i mezi nimi „světlé“ výjimky, kdy si tito pánové – především jejich drahé polovičky – představují, že to vykouzlíme tak, že budou vypadat jako modelové o několik velikostí menší.

I pánská móda si musí odžít nějaké ty trendy a módní výstřelky – chtějí je pánové i po Vás při šití bespoke obleků? Máte konkrétní příklad?
Je to asi rok zpět, kdy přijel zákazník ve vypulírovaném veteránu z časů první republiky a podle dobových fotografií jsme šili na zakázku sako a kalhoty pumpky. Naši pánové se stále ještě drží „při zdi“, aby nějakým způsobem nevyčnívali z davu. Do italských „hračiček“ – mohu-li takto nazvat pány z jižanských zemí – kteří si rádi hrají s barvami a střihovými řešeními, mají naši pánové ještě daleko.

 

Celý rozhovor s panem Šalandou najdete na stránkách vyvoj.cz. A pokud vás láká oblek, který padne jako ulitý, neváhejte si domluvit schůzku s mistrem krejčovského oboru přímo na naší prodejně v Brně, Rooseveltova 10. Těšíme se na vaši návštěvu.


Jinde na SrdceMoravy