"

Košile s krátkým rukávem – prohřešek nebo povolený ležérní prvek?

08. 06. 2017 , aktualizace: 11. 04. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Košile s krátkým rukávem se často objevuje v pánských skříních. A během letních měsíců se často objevuje i v ulicích.  Ale otázkou je, jak často ji nosit? A při jaké příležitosti? Nebo ji rovnou přestat nosit úplně? Kdo jiný na to zvládne odpovědět lépe než Radek Chládek, předseda představenstva značky VÝVOJ – muž, který oblékal i Václava Havla.

K obleku je košile s krátkým rukávem nepřípustná

Vzít si do obleku košili s krátkým rukávem? To je často přetřásaná otázka. Radek Chládek ale zaujímá jasné stanovisko: „Košile s krátkým rukávem je do obleku nepřípustná. Ačkoliv to etiketa ani nikdo jiný nepředepisuje.“

A jak by měl teda vypadat muž v obleku? „Správně by měl mít muž košili s dlouhým rukávem, ať už zapínaným na manžetový knoflíček nebo na jednoduchou manžetu. Jestli je límeček otevřený nebo více uzavřený – to už je vedlejší. Ale dlouhý rukáv být musí,“ dodává Radek Chládek.

Košile s krátkým rukávem se hodí v neformálních situací

Kdy je naopak vhodné nosit košili s krátkým rukávem? Podle Radka Chládka je možné vzít si košili s krátkým rukávem, když je volnější den: „V den, když si můžete dovolit méně formální věci, není třeba být tak striktní a košile s krátkým rukávem je v tu chvíli vhodná.“

A jak ji při této chvíli nosit? „Je možné obléct si triko a na to košili s krátkým rukávem nebo košili a přes ni obléct sako. V této situaci je to dovoleno,“ radí Radek Chládek, předseda představenstva značky VÝVOJ.

Vhodné zvolení košile vás ušetří faux pax

Košili s krátkým rukávem tedy můžete podle Radka Chládka nosit, ale jen za velmi specifických, a především neformálních situací. Důležité je pamatovat si, že k obleku je košile s krátkým rukávem naprosto nevhodná. U obleku jsou pravidla při oblékání velmi striktní – dokonce by u oblekové košile neměla ani být kapsička na předním díle.

V případě teplého počasí vypadají lépe ležérně ohrnuté rukávy košile než košile s krátkým rukávem. Vhodně zvolené oblečení vás ušetří faux pax i umocní dobrý dojem z vaší osoby.

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI