"

Správný svatební oblek aneb Ženich jako ze škatulky

22. 02. 2018 , aktualizace: 24. 02. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Nevěsta má jasnou představu o svých svatebních šatech často už od školky. Ženich předpokládá, že by to chtělo "nějaký" vhodný oblek a košili, v ideálním případě ladící s nevěstou. Jaké ale zvolit barvy, střih a doplňky?

Materiál a střih

Zvažte už dopředu, zda budete oblek chtít nosit po svatbě i na méně slavnostní příležitosti - dobře padnoucí pánský oblek z matné látky unosíte spíše, než výrazný model z lesklého materiálu.

Ať už se rozhodnete pro slim nebo klasickou fazonu, ideální střih je vždy ten, co nejlépe sedí vaší postavě. Přece jen ve svatebním obleku strávíte nějakou tu hodinku, proto byste se v něm měl cítít opravdu dobře. Oblek šitý na míru sedí vždy lépe než oděv z půjčovny.


Barva a vhodné doplňky

Obecně lze říci – jste-li snědý jižanský typ, budou vám slušet světlé či krémové barvy. Naopak světlovlasí pánové by měli zvolit hodně tmavý oblek, ideálně v kombinaci se sněhobílou košilí. Klasické tmavší odstíny obleku pak určitě využijete častěji než světlou variantu.

Pravidlem č.1 je ladit s nevěstou. Ovšem i zde platí – všeho s mírou. Má-li nevěsta výraznou svatební kytici, určitě to nedohánějte třeba havajskými vzory… Zvolíte-li bílou košili s bílou vestou a kravatou, rozhodně nešlápnete vedle. Vkusným jednotícím prvkem bývá malá kytička ve stejném barevném ladění, umístěná do klopy saka.

Obuv a pásek ženicha musí být ve stejné barvě, kvalitní materiál je samozřejmostí – i tyto doplňky využijete i po svatbě.

 

Vylaďte se na maximum

Více informací a inspiraci najdete na našem webu, nebo se přijďte poradit se zkušeným personálem do brněnské prodejny na Rooseveltově 10. Těšíme se na vás!

 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI