"

Svatební oblek pro minimalisty

10. 03. 2019 , aktualizace: 11. 03. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Svatební košile & svatební oblek

Se svatební košilí je to snadné: sněhově bílá nebo krémová jde sladit s jakoukoli barvou a střihem pánského svatebního obleku (i nevěstinou kyticí). Navíc takovou neutrální klasiku využijete i v budoucnosti na jiné slavnostní příležitosti.

Jen vyberte takovou, která vám perfektně sedí. Nesnažte se případné nedostatky schovávat do větší košile. To většinou zaručí spíš opačný efekt.

Říkáte, že „v obleku se prostě necítíte“? Spíš jste na sobě dosud neměli ten správný oblek.

  • Štíhlý muž je ideálním adeptem na oblek úzkého střihu (tzv. slim fit). I velmi štíhlí pánové vypadají nejlépe právě v úzkém střihu!
  • Urostlí pánové i ti s menším bříškem nebo širšími stehny naopak volí volnější oblek, ale opět ne „beztvarý pytel“ – příjemně se budou cítit v mírně vyštíhleném střihu (třeba tailored fit).
  • Velmi mladě vyhlížející pánové se mohou vzhledově „o pár let postaršit“ volbou trojdílného obleku: sako, kalhoty plus vesta ušitá ze stejného materiálu.

Jak na barvy

Léty prověřenou klasikou je černá, šedá, tmavě modrá. Světlé odstíny se na svatbu nehodí – kromě bílé. Ta ovšem sluší málokomu a jinam než na svatbu bílý oblek moc neužijete. Také to chce odvahu – v bílé na sebe totiž budete strhávat pozornost.

Na míru & bez nervů

A pokud si s tím vším nechcete lámat hlavu, možná je čas zajít ke krejčímu a nechat si s výběrem (i výrobou) obleku nechat poradit od A do Z od toho nejpovolanějšího. V salonu vám poradí správný střih pro vaši postavu, odladí ušitím obleku její případné neodstatky. A také vám vyberou k obleku košili i veškeré doplňky.  

Ve Vývoji vám s výběrem dokonalého svatebního outfitu poradíme, přijďte!

 


Jinde na SrdceMoravy