"

Taneční přešlapy aneb Tohle při výběru tanečního obleku nedělejte

07. 08. 2018 , aktualizace: 08. 08. 2018 Sdílej na SrdceMoravy

Nový taneční oblek? Párejte!

U kvalitního společenského obleku jsou záševky lehce sešité (kapsy i horní kapsička u saka, zadní rozparek saka, kapsy kalhot). Je to taková pojistka pana krejčího, aby fazóna saka zůstala s pořádku pro dobu skladování, přepravy i “pobytu” na ramínku v prodejně. Proto, jakmile dorazíte z nákupů domů, vezměte do ruky nůžky a párejte.

Spodní knoflík na okrasu

Krejčí na knoflících u saka nešetřili? Ať už jich je, kolik chce – poslední spodní knoflík se nezapíná! A to ani v případě, že má sako knoflíky jen dva. Divné pravidlo? Historický pozůstatek (ale docela pohodlný).

 

Etiketa na saku - ostuda nebo ozdoba?

Koupili jste si opravdu drahý oblek do tanečních? Nosíte značku výrobce hrdě vystavenou? NIKDY! Etiketu výrobce vždy z obleku odstraňte. Jinak se vám může stát, že místo obdivu nad skvěle padnoucím oblekem utržíte jen pobavené úsměvy okolí. 

Košile pod sako, kalhoty na boty?

Věčné dilema všech pánů – jak je to s tou délkou rukávů saka… Tak tedy jednou provždy: délka rukávů pánského saka končí u kořene palce ruky tak, že rukáv košile mírně vyčnívá. Pokud to potřebujete vyjádřeno matematicky: ideální jsou tak dva tři centimetry čouhající košile.

A kalhoty? Opět žádná věda. Stačí ohlídat centimetry. Délka kalhot sahá dva prsty od země (většinou to odpovídá výšce podpatku pánské společenské obuvi). Lidsky vyjádřeno by se vám kalhoty vpředu na botě měly lehce opírat a lehce krčit.

Uzel místo oprátky?

Uvázat správný uzel na kravatě může být pořádný oříšek. Obzvláště, pokud jste na poli obleků čerstvým nováčkem. Naučit se tomuto umění je ovšem velmi důležité nejen pro taneční lekce. Podívejte se na náš podrobný návod na uvázání slavnostního uzlu Windsor a už nikdy nenoste kravatu jako oprátku.

 

Užijte si své taneční lekce v pohodě a pohodlí. A pokud ještě nemáte vyladěný outfit do tanečních, zastavte se na naší prodejně na Rooseveltově 10.

 

 


Jinde na SrdceMoravy