"

Rychloopravna obuvi Vorel: Opravit boty zvládne do 20 minut

02. 03. 2018 , aktualizace: 28. 03. 2019 Sdílej na CentrumBrna.cz

Jen si to představte. Kráčíte po ulici, nakupujete, spěcháte na schůzku a najednou „křup”. Podrážka na botě upadne, podpatek se zlomí. Takhle jít dál nemůžete, jednoduše to není možné. Co s tím? Pokud se nacházíte v centru města, zachrání vás jediný člověk - Vladimír Vorel, opravář obuvi, který si dokáže poradit s jakoukoliv závadou na botě během několika minut.

Na podpatky stačí 10 minut

V E-pasáži sídlí rychloopravna obuvi Vorel už šestým rokem. Rychlostí opravy se liší od běžných opraven, kde si musíte počkat zpravidla do druhého dne, při náročnějších úkonech klidně týden až 14 dní.

„Když k nám přijde zákaznice, že má například poškozený podpatek, vyzuje se, posadí se a já opravím patníky během 10 až 15 minut,” přibližuje majitel rychloopravny Vladimír Vorel. „Některé opravy jsou ještě rychlejší, zákazník odchází po dvou minutách,” dodává. Oprava podrážek trvá o něco déle, zhruba hodinu nebo dvě, záleží, kolik práce před opravářem leží.

Patníky, podrážky i uši kabelek

Právě opravy patníku, spodní části podpatku, patří mezi nejčastější požadavky zákazníků. Lidé se na něj obracejí ale i s utrženými podrážkami, které je potřeba přilepit nebo přišít, výměnou zipů na botě a podobně. Vladimír Vorel si podle svých slov troufne na cokoliv.

Zřídkakdy se stane, že zákazník dorazí s netradičním a složitějším požadavkem. Taková oprava pak trvá den až dva. „Jednou jsem tu měl zákaznici, které jsem zkracoval lodičky. Paní je potřebovala zkrátit o centimetr. To je trochu atypická oprava, ale nakonec se to povedlo,” vypráví Vladimír Vorel.

Výjimkou je zužování kozaček, které provádí takzvaný svrškař. „Není ale problém, pokud lidé potřebují přišít uši u tašky nebo kabelky. Náročnější opravy zavazadel ale nedělám, specializuji se přece jen na obuv,” dodává.

Březnová akce 2+1 zdarma

Další rychloopravny obuvi nabízí v centru například Tesco nebo Vaňkovka. Proč by si zákazníci měli vybrat jeho rychloopravnu, ale vidí Vladimír Vorel zcela jasně. „Liším se cenou, jsem levnější než ostatní a přitom zachovávám stejnou kvalitu. Patníky u mě vyjdou od 140 do 170 Kč podle velikosti. V březnu mám navíc akci na patníky 2+1 zdarma. Donesete tři páry obuvi, dva zaplatíte a jeden máte zadarmo,” uvádí.

O tom, že rychloopravna obuvi Vorel odvádí kvalitní práci, svědčí i množství vracejících se zákazníků. „Lidé přijdou, vyzují se a rovnou a bez ptaní si vezmou papuče. Už to tu znají,” uvádí Vladimír Vorel. A necítí se jako „rychloopravář” v časovém presu? „Ne, většina oprav není vůbec problém,” tvrdí. „Vždyť to dělám už 20 let.”


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI