"

Věděli jste, že modré světlo může nenávratně poškodit Váš zrak?

02. 12. 2015 , aktualizace: 04. 12. 2015 Sdílej na SrdceMoravy

Žijeme v digitální době. Téměř každý z nás používá mobilní telefon, sleduje televizi, nebo se pohybuje pod umělým osvětlením. I přesto, že nám digitální přístroje život zjednodušují, tak nás také dokážou ohrožovat na zdraví. 

Proč zrovna modré světlo může být tak nebezpečné? Na rozdíl od přírodního světla je spektrum umělého světla nevyvážené. Krátká vlnová délka modrého světla vede k jeho rozptylu a jelikož se nekoncentruje na sítnici, může způsobovat zrakovou únavu, neostrý obraz, úbytek kontrastů, podráždění očí, vysoušení očí, šedý zákal a v neposlední řadě i degenerativní onemocnění sítnice. Modré světlo je pro oko 15x více škodlivé než ostatní záření viditelného spektra.

Můžeme se však chránit. Pod označením XBlue se skrývá unikátní povrchová vrstva brýlových skel, která dokáže blokovat až 75 % modrého světla. Použitím filtru XBlue zabráníme zrakové únavě, předejdeme onemocnění sítnice a v konečném efektu využijeme i optimálního kontrastu viděných objektů. S úspěchem jsme vyzkoušeli XBlue i u řidičů při jízdách za šera a tmy.

Dá se říci, že se jedná o terapeutický prostředek. XBlue je vrstva s namodralým odstínem na jinak čirém brýlovém skle (plastu) a tudíž je použitelná v kteroukoliv denní či noční hodinu. 

Pro koho je XBlue vhodné? XBlue vrstva je vhodná pro každého bez ohledu na potřebu dioptrické korekce, věk a nebo životní styl.

Chraňme si zrak s XBlue.


Jinde na SrdceMoravy


HLAVNÍ PARTNEŘI