"

Veletrh hodinek SEW 2016: Co nabídne letošní ročník?

28. 09. 2016 , aktualizace: 20. 10. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

Pane Pokorný, můžete veletrh hodinek SEW blíže představit?

Veletrh SEW je jedinou výstavou luxusních hodinek v České a Slovenské republice. Letos se přitom koná už jeho třetí ročník. S kolegou jsme se inspirovali na výstavách ve Švýcarsku nebo Německu, kam pravidelně jezdíme. Snažíme se proto na Salon Exceptional Watches tedy Salon výjimečných hodinek zvát značky, které mají ve své nabídce opravdu výjimečné hodinky. Ať už technicky, příběhem nebo použitými materiály.

Na kolik značek se tedy můžeme těšit?

Potvrzených je zatím 24, ale do listopadu jich možná ještě pár přibyde. Od většiny značek přitom přijede někdo z jejich vedení, návštěvníci veletrhu si tak s těmito lidmi budou moci nejen osobně potkat a popovídat, ale také si hodinky vyzkoušet na svá zápěstí. Rozhodně to nebude jen o koukání do vitrín.

Vy sám máte nějakou oblíbenou značku?

Favoritů je hodně, ať už se jedná o sportovní, společenské hodinky. Jednu konkrétní ale nemám. Pokud bych to ale měl otočit a volit ze značek na veletrhu SEW, hodinky bych si bez problému vybral u každé z nich.

Klíčem je atmosféra

Veletrh se bude konat v Moravské galerii. Proč právě tam?

Dáváme si záležet, aby akce měla co nejlepší úroveň a atmosféru a lidé se mohli maximálně ponořit do světa časomír. Historická budova, jakou je Moravská galerie, v tomto směru udělá opravdu hodně. Jedná se navíc o umělecko-průmyslové muzeum a hodinky jsou samy o sobě umělecko-průmyslovým produktem. Vycházeli jsme také z nadšených ohlasů z loňska, kdy se výstava konala na stejném místě.

Zvuční hosté z Česka i zahraničí

Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program. Co byste z něj vypíchl?

Zahraniční návštěvy. Jedním z potvrzených je majitel značky ArtyA a Spero Lucem – Yvan Arpa. Říká se mu „hooligan of swiss watchmaking“. Je profesorem matematiky, má černý pásek v taekwondu, prošel pěšky Papuu-Novou Guineu a také má rád zbraně. Což promítá i do hodinek, ty jeho například obsahují nábojnice. Na ciferníky používá motýlí křídla, do hodinkového pouzdra pak nechal i udeřit blesk. Je to zkrátka velký inovátor, který přichází s tím, co by nikdo jiný neudělal. Sám jsem zvědavý, s čím na SEW přijede.

Dočkají se návštěvníci i českých hodinářských expertů?

Rozhodně. Těšit se můžete na největší české osobnosti ze světa hodinek. Například na bývalého vývojáře strojků v prim manufaktur Libora Hovorku, jediného učitele hodinářské školy v Česku Jaromíra Ondráčka nebo na šéfa časopisu Hodinky a šperky Igora Sirotu.

Kdy přijít?

Výstava se bude konat 4. a 5. listopadu. Který den je lepší přijít?

Ideálně oba. Kromě prémiových vystavovatelů a bohatého doprovodného programu se budete moci setkat se zajímavými osobnostmi. Včetně zástupců našich hlavních partnerů Porsche Brno – Audi, investiční skupiny DRFG a Vinofol Vinařství Novosedly. I oni mají k hodinkám velmi blízký vztah, proto jsem rád, že můžeme být spolu na jedné lodi.


Jinde na SrdceMoravy